Silikon Tambur Profilleri

Silikon Tambur Profilleri

Silikon Tambur Profilleri

Silikon; diğer elementlere benzemeyen oldukça farklı bir yapısı olan bir elementtir. Yüksek ısıda sıcaklığa dayanabilir ve bu özelliği sayesinde sanayide pek çok alanda kullanılmaktadır. Silikon tambur profilleri kullanım alanı açısından diğer ürünlere göre daha dar bir alanda kalsa da silikondan yapıldığı için oldukça rağbet gören bir üründür.

 Silikon borular da silikondan üretilen fakat kullanım alanı çok yaygın olan başka bir üründür. Bu ürünlerin tercih edilmesinde yüksek ısıya dayanmaları haricinde önemli başka bir faktör de kimyasal dayanıklılıklarıdır. Kimyasal dayanıklılıkları sayesinde pek çok alanda kullanılabilmektedirler. Mesela silikon conta en çok aranan ve tercih edilen conta türlerindendir. Silikon ürünler elektriği yalıttıkları için de kullanım alanları artmaktadır. Günümüzde her alanda pek çok silikon ürünle karşılaşmak mümkündür.

Bu ürünler hem kullanışlıdır hem de kullanım amacına gayet uygundur. Kimyasal dayanıklılık yüksek ısıya dayanıklılık ve elektrik iletkenliği gibi özellikleri olan silikon ileride şu anda mevcut bulunduğu kullanım alanları dışındaki alanlarda da kullanılmaya başlayacaktır.

 

Tıkla Ara