Silikon Boru

Silikon boru, maddesi günlük hayatta sık sık kullanılan bir ürün çeşidi olurken endüstriyel alanda da çok yoğun gereksinim duyulan bir ham madde olmaktadır. Silikon conta, şerit ya da silikon boru imalatı ile büyük çaplı bazı işletmeler için üretim malzemesi tedariki tarafımızca sağlanmaktadır. Mutfak malzemelerinden inşaata kadar, kimya ya da elektrik gibi daha pek çok sektörlerde ihtiyaç duyulan bu ürünler, kazan kapaklarının sızdırmazlığını sağlamakta ya da yüksek ısı gerektiren üretim aşamalarını desteklemektedir.

 

 

Silikon BoruSilikon BoruSilikon Boru İmalatı

 

İlaç ya da medikal alanda da çok yoğun tercih edilen bu maddenin silikon boru imalatı aşaması ise enjeksiyon kalıplama teknikleri ile özenle yapılmaktadır. Tek kullanımlık olan silikon borular imal edilir iken kullanılan elektrikli döküm makinesi ve dozaj düzenekleri hijyen standartları göz önünde bulundurulup kullanılmaktadır. Temiz odaya bağlı olan bir makine, özel muhafazalı bir konveyör bandı, üretilen bu parçaların doğrudan temiz odaya taşınmasını sağlar ve kalan işlemler hijyenik bir odada gerçekleştirilmektedir.

Silikon Boru Nedir ?

Her bir sektöre uygun ebat, şekil ya da renklerde silikon boru imalatı yapıyoruz. Kullanım alanlarınıza uygun şekilde talep ettiğiniz bu ürünleri beklentilerinizi karşılayacak bir şekilde hazırlar iken yüksek kalitede olmasına da yoğun bir dikkat gösteriyoruz. Özellikle de sağlık sektörü için çok büyük bir öneme sahip olan bu ürünlerin nitelikleri özenli bir şekilde takip edilmekte ve de uygun olmayan bazı çeşitler elenmektedir.

 

Medikal sektörde hastaların çeşitli bir takım rahatsızlıkları için destek ürün olarak da kullanılan ürünlerin çok yüksek bir dayanıklılığa sahip, yüksek kaliteli ürünler olması gerektiğini hiç bir zaman unutmuyoruz. Silikon ürün tedarikini çok uygun fiyatlara yapabilmeniz için imalatı sonrası siparişleri büyük bir dikkat ile ele alan ekibimiz ile çalışmanız birçok avantaj sağlar.

Silikon Boru İmalatı

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte silikon ürünü artık her alanda kullanılmaktadır. Silikonların çok çeşitleriyapılıp, üretimde kullanılabilmektedir. Diğer kimyasal maddelerle reaksiyona girmedikleri için silikon boru imalatı diğer boru imalatına göre daha çok tercih edilmektedir. Yüksek ve düşük ısıya karşı dirençlidir. Silikon boruların özellikleri;

-Isıya karşı dayanıklı olması

-Kimyasallarla etkileşimi olmaması

-Esneme kabiliyetinin yüksek olması

-Yalıtkan olması

– Sıcaklığın çok değişik olduğu ortamlarda yağlayıcı özelliği olması

-Daha kaliteli ve dayanıklı olmasıdır.

İşte bu sebeplerden dolayı silikon boru imalatı günümüzde gelişen sanayi alanlarından birisi olmuştur. Silikonlar; otomotiv sektörü, tıp, gıda sektörü, tekstil sektörü, termik ve elektrik sektörü, güvenlik ve savunma sektörü gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Silikon çok dayanıklı bir elementtir. Sağladığı avantajları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ayrıca uygun fiyatları ile kullanıcılarını memnun etmektedir.

Endüstriyel üretim yapılan fabrikalarda ve üretim tesislerinde silikon elementi kullanılarak insanlara faydalı ürünler elde edilmektedir. Son dönemin en fazla kullanılan ürün olan silikon göz doldurmaya, her alanda ilgi görmeye devam etmektedir. Hayatın güzelliklerini hizmete döndüren, daha keyifli hale getiren silikon boru imalatı yapan firmalar silikonun ne kadar önemli olduğunu işaret etmektedir.

Silikon Boru Kullanım Alanları

Silikon, esnekliği ve dayanıklılığı sayesinde pek çok alanlarda kullanılmaktadır. Silikonun bir çeşidi olan silikon boru imalatı, inşaat ve sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Silikon borular üretilir iken, yüksek ısıya, yüksek basınca, neme ve çeşitli kimyasal maddelerin geçişi sırasında dayanıklı olması çok önemlidir. Silikon boru imalatı, isteğe göre her renkte, her çap ölçüsünde ve her uzunlukta üretilmesi, tamamen müşterinin isteği üzerine göre imal edilmektedir.

Silikon borular, inşaat sektöründe, çeşitli tesisatların yapılması için kullanılır. Ayrıca, silikon borular, otomotiv sektöründe ve kimya sektöründe de kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe kullanılan silikon borular, araçların, benzin, mazot ve gaz geçişinin sağlanması için monte edilirler. Aynı zamanda, araçların iç aksamlarında yani motor bölümlerinde, dayanıklı olması, uzun ömürlü olması ve esnek olması açısından, sıklıkla kullanılmaktadır.

Kimya sektöründe kullanılan silikon borular, deterjan üretiminde ya da çeşitli kimyasalların geçişinin sağlanması ve dolumunun yapılması sırasında kullanılırlar. Tamamen, yüksek ısıya, neme, basınca ve kimyasallara karşı dayanıklı olduğundan dolayı, bu sektörlerde sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Silikon ürünlerinin üretimini ve daha fazlasını merak ediyorsanız, arama motoruna istediğiniz ürünün imalatı hakkında bilgiler yazarak, öğrenebilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Ara