Silikon Fitil Nedir ?

Silikon fitil, silisyum, oksijen ve karbon içerikli olan ve son derce dayanıklı bir element olma niteliğine sahiptir. Firmamız tarafından üretimi gerçekleştirilmekte olan çeşitli alanlarda farklılık gösteren kullanım yapılarına ideal olarak farklı türlerde olacak şekilde üretimi gerçekleştirilmektedir. İmalat yapmakta olan firmamız tarafından piyasaya sunulmakta olan bu ürün çok yüksek ve çok düşük sıcaklıklara son derece dayanıklı bir yapı sergilemektedir. Ayrıca oldukça kolay ve pratik bir kullanım imkânı sunmaktadır.

silikon-fitil

Silikon Fitil

Silikon fitil kapı ve pencere duvarlarının birleşiminde dolgu maddesi olarak kullanabilirsiniz. Silikon fitiller yapı bileşiklerinde ve yalıtımda da kolayca kullanılır. Kullanılırken sıkıştırma metodu kullanılır. Yerleştireceğiniz alanlar temiz ve kirsiz olmalıdır. Bu silikon fitilin rahatlığını ve işlevselliğini sağlayacaktır.

Silikon fitiller, silikon contalar, silikon bıçaklar gibi diğer benzer malzemelerle aynı fonksiyonları yerine getirir. Bu silikon malzemelerin temel amacı ısıya, neme ve sıvılara geçirgenliği ortadan kaldırmak ve sağlıklı yaşam alanları oluşturmak ve aynı zamanda endüstriyel alanda güçlü bir yalıtım malzemesi olarak hizmet etmektir. Yüksek ısı yalıtım değerine sahiptir. Böylece suya ve buhara karşı çok dayanıklıdırlar.

 

Isıya Dayanıklı Silikon Fitil

Isıya Dayanıklı çok yüksek ve çok düşük hava sıcaklarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hava sıcaklığındaki ani değişimler silikonun performansını negatif yönde etkilememektedir. Buna göre silikon bir fitilin dayanabileceği en düşük sıcaklık -60 derece olarak belirtilmektedir. Bu ürün dayanımı için en yüksek sıcaklık değeri ise +250 derece olarak ölçülmektedir. Yüksek sıcaklığa karşı dirence sahip olan fitiller bunu yangın durumunda da göstermektedir. Buna göre silikon fitiller herhangi bir yangın durumunda uzunca bir süre hasar görmeden durabilmektedir.

Firmamızın üretimini gerçekleştirmekte olduğu silikon fitil ürünü ev ve benzeri kapalı mekânlar içerisinde çoğunlukla ses yalıtımı sağlamak, ısı geçirgenliğini minimum seviyelere indirmek, banyo, mutfak gibi bölümlerde ortaya çıkabilecek su sızıntılarının engellenmesi amacıyla kullanılırlar. Silikon fitil aslında daha çok endüstriyel üretim gerçekleştiren fabrikalarda ve üretim tesislerinde kullanımı tercih edilen bir ürün olma özelliğine sahiptir.

Silikon Fitil Fiyatları

Silikon fitil fiyatları, temini çok kolay olan ürünlerimizin maliyetleri oldukça düşüktür. Bu nedenle bütçenizi çok zorlamaz. Üstün kalitede üretim gerçekleştirmekte olan firmamız tarafından imal edilen silikon fitilleri ister evinizde ister iş yerinizde kolaylıkla ve güvenle kullanabilirsiniz. Çok sayıda doğa koşuluna karşı kullanımını devam ettirebilen ürünler arasında yer almaktadır. Karbon ve oksijen dayanımı, fitilin kullanıldığı alanda görülebilecek korozyon tehlikesine karşı sağlamlığı artırmaktadır. Bu da ürünün hiçbir şekilde paslanmamasını sağlamaktadır.

Yüksek bir verimlilik elde edeceğiniz yapıdaki ürünlerimiz ev ve ya iş gereçlerinde rahatlıkla kullanılabilir bir yapıya sahiptir. Yüksek kalitede ve uygun fiyatlarla temin edebileceğiniz silikon fitil ürünlerinin üretimini ve aynı zamanda da satışını gerçekleştirmekteyiz. Kullanımı son derece pratik olan silikon ürünlerimizi arzu ettiğiniz an temin etmeniz mümkün olmaktadır.

Çeşitleri

Fitilin ana malzemesi silikon olduğundan ve rahat bulunabildiğinden silikon fitil çeşitleri oldukça makul sevilerdedir. Bu sebeple ürün çok farklı alanlarda insanlar tarafından talep edilmektedir. En fazla yararlanılan sektör kapı ve pencere üretimidir. Kapı ya da pencere kenarlarına sabitlenen fitiller çok sayıda avantajı beraberinde getirmektedir. Buna göre fitiller sayesinde yağmur suları, böcek ve haşerelerin buradan içeri girmesi engellenmektedir.

Silikon fitiller conta ve boruların üzerinde de kullanılabilmektedir. Fitilin hafif yapısı bu malzemelere yük aktarılmadan kullanılmasını sağlamaktadır. Fitilin sıcaklık dayanımı gıda ve ilaç sektöründeki kullanımını da artırmıştır. Ürün buharlı ya da sıcak çalışan makineler ile birlikte rahatlıkla çalışabilmektedir. Ayrıca fitillerin dış görüntüsü de estetik açısından bir problem oluşturmamaktadır.

Silikon Fitiller

Silikon günlük hayatta oldukça fazla kullanım alanı bulmaya başlamıştır. Evlerin çeşitli bölümlerinde kullanılan silikonlar yaşamı basit ve sağlıklı bir hale getirmektedirler. Yapıca çok sağlam ve kullanışlı oluşu silikonların vazgeçilmez olmasını sağlamıştır.

Silikon çeşitleri evde kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Bunlardan silikon fitil 260 derece sıcaklığa dayanaklı olup, uzun delikli malzemeler için kullanılır. Kapı ve pencerelere takılmaktadır. Yüksek kalitede ve sızdırmazlık özelliği ile sıcaklık yalıtımında sıkça kullanılmaktadır. Sadece evlerde değil gıda, sanayi, otomotiv, inşaat gibi sektörlere de hitap etmektedir.

Değişik boyda, ölçüde, sertlikte, renkte imal edilen bu silikonlar, ahşap üzerinde daha etkin bir etkiye sahiptir. Bu ahşaplara fitil makineleri ile kanal açılarak bu silikon takılır. Bu sayede sizde hem yağmurlu havalarda sıvının geçmesini, hem de gürültülü ortamlarda sesin odaya girmesini engellemiş olacaksınız. Bu şekilde hemen hemen her evde, işyerinde bu silikonlu fitiller kullanılmakta ve bu sayede sağlıklı ortamlar oluşturulabilmektedir.

Silikon ve silikondan imal edilen ürünler günlük hayatta kullandığımız pek çok şeyde mevcuttur. Bunun birinci nedeni silikonun insan sağlığı için risk oluşturmaması ve insan sağlığına tamamen zararsız olmasıdır. Mutfaktan inşaata kadar çok geniş bir alana yayılan silikon çok yüksek ısılardan dahi etkilenmemektedir. Bu durum da sanayide kullanımı kolaylaştırmakta ve yaygınlaştırmaktadır.

Silikon fitilleri kapı ve pencere duvar birleşimlerinde doldu malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bina derz ve izolasyonlarında da rahatlıkla kullanım alanına sahiptir. Silikon fitillerin kullanımı sırasında sıkıştırma yöntemi kullanılır. Yerleştireceğiniz alanların öncelikle temiz ve kirden arındırılmış olması gerekmektedir. Böylece daha rahat yerleştirilmesini ve işlevini yerine getirmesini sağlamış olacaksınız.

Silikon conta otomotiv sektörünün yanı sıra endüstri alanında faaliyette bulunan tüm fabrikalarda yüksek basınç ve sıcaklıktan korunmak amaçlı olarak pek çok sektörde tercih edilmektedir. Silikonun yapısını oluşturan silisyum geçirgenliği engellemesinin yanı sıra gıda ve benzeri sektörlerde üzerinde mikroorganizma barındırmaması nedeni ile tercih edilmektedir.

Call Now ButtonTıkla Ara