Silikon Fitil İmalatı Nedir

Silikon Fitil İmalatı Nedir

Firmamız günümüzde pek çok alanda ve tesiste kullanılan silikon fitil imalatı ürünlerinin hem imalatını yapmakta hem de piyasa satışını sağlamaktadır. Başta sanayiler olmak üzere tüm evlerde ve beyaz eşya gibi kullanım alanı fazla olan ürünlerde tercih edilmektedir. Evlerinizde kullandığınız farklı pek çok makinelerde silikon fitil kullanılmakta ve tercih edilecek alanlara göre farklı özelliklere bürünmektedir.

 

Silikon Fitil İmalatı Nedir ?

Firmamız silikon fitil imalatı üretiminde kaliteye ve kullanım alanına önem vermektedir. Ana madde olarak silikondan üretilmektedir. Silikonlar her alanda kullanılıyor olup, firmamız tarafından da imalatı yapıldığı için oldukça uygun fiyatlara müşterilere sunulmaktadır. Silikon malzemeler, çevreye herhangi bir zarar vermemektedir. Geri dönüşüm özelliği sayesinde çevre kirliliğine de yol açmazlar.

Karbona ya da oksijen gibi maddelere dayanıklı bir yapıya sahiptir. Kullanım alanlarına göre firmamız tarafından farklı özelliklerde imal edilebilmektedir. Özellikle ısı kaynaklı ortamlarda yüksek dayanıklılık gösterirler. Genel olarak – 60 derece ile + 250 derece arasında sıcaklığa dayanıklıdır. Sıcaklık derecelerinden dolayı buharlı ya da sıcak su ile işlem yapılacak her türlü makinede rahatlıkla kullanılabilirler. Anti bakteriyel olarak üretilen silikonlar, ayrıca bakterileri üretmez ve üzerinde bakteriye yol açacak madde tutmazlar. Oldukça basit şekilde temizlenebilirler.

 

İmalatı Nasıl Yapılır ?

Günümüz koşullarında en fazla tercih edildiği sektör, kapı ve pencere imalatı yapan sektörlerdir. Koruma özelliği gösteren silikon fitiller kapı ya da pencere gibi dışarı ile teması olan yerlerde koruma özelliği gösterirler. Su geçirmez yapıları sayesinde özellikle pencere imalatında sıklıkla kullanılır.

Ayrıca beyaz eşya ve ağır sanayide, metal fabrikaları gibi alanlarda sıklıkla tercih edilen fitiller genel olarak dayanıklı yapısı sayesinde kullanım alanı olarak çeşitliliğe ayrılmaktadır.

Call Now ButtonTıkla Ara