Silikon Fitilin Özellikleri

Silikon Fitilin Özellikleri

Silikon Fitilin Özellikleri, endüstriyel alanlarda sık sık kullanılan bir malzeme türüdür. Bu fitiller karbon ve oksijene karşı dayanımı yüksek bir elementten üretilmektedir. Firma ve kişi isteğine bağlı olarak değişken ölçülerde üretilebilen bütçeyi zorlamamaktadır. Silikon fitil conta ve boruların üzerinde de kullanılabilmektedir. Fitilin hafif yapısı bu malzemelere yük aktarılmadan kullanılmasını sağlamaktadır. Fitilin sıcaklık dayanımı gıda ve ilaç sektöründeki kullanımını da artırmıştır. Ürün buharlı ya da sıcak çalışan makineler ile birlikte rahatlıkla çalışabilmektedir. Ayrıca fitillerin dış görüntüsü de estetik açısından bir problem oluşturmamaktadır.

Silikon Fitilin Özellikleri Nedir ?

Silikon Fitilin Özellikleri, ana malzemesi silikon olduğundan ve rahat bulunabildiğinden oldukça makul sevilerdedir. Bu sebeple ürün çok farklı alanlarda insanlar tarafından talep edilmektedir. En fazla yararlanılan sektör kapı ve pencere üretimidir. Kapı ya da pencere kenarlarına sabitlenen fitiller çok sayıda avantajı beraberinde getirmektedir. Buna göre fitiller sayesinde yağmur suları, böcek ve haşerelerin buradan içeri girmesi engellenmektedir.

 

Silikon Fitilin Kullanım Alanları

Silikon fitiller çok sayıda doğa koşuluna karşı kullanımını devam ettirebilen ürünler arasında yer almaktadır. Karbon ve oksijen dayanımı, fitilin kullanıldığı alanda görülebilecek korozyon tehlikesine karşı sağlamlığı artırmaktadır. Bu da ürünün hiçbir şekilde paslanmamasını sağlamaktadır.

Çok yüksek ve çok düşük hava sıcaklarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Hava sıcaklığındaki ani değişimler silikonun performansını negatif yönde etkilememektedir. Buna göre silikon bir fitilin dayanabileceği en düşük sıcaklık -60 derece olarak belirtilmektedir. Bu ürün dayanımı için en yüksek sıcaklık değeri ise +250 derece olarak ölçülmektedir. Yüksek sıcaklığa karşı dirence sahip olan fitiller bunu yangın durumunda da göstermektedir. Buna göre herhangi bir yangın durumunda uzunca bir süre hasar görmeden durabilmektedir.

Call Now ButtonTıkla Ara